Předchozí
Další

Vzhůru na zříceninu Helfenburk

2h 15min
6.70 km
střední


Při tomhle výletu se nenechte zmást. Helfenburky totiž u nás najdete hned dva. Jeden leží u Bavorova v jižních Čechách a druhý, kolem kterého vás povedeme, zase blízko Úštěka v severních Čechách na území Ralské pahorkatiny. V blízkém sousedství se nachází CHKO Kokořínsko - Máchův kraj, kam se můžete vydat hned potom. Okružní trasa začíná v obci Ostré a obchází Hrádecký důl, údolí kolem stejnojmeného potoka. Když pojedete autem, zkuste zaparkovat někde v horní části obce, třeba poblíž penzionu pod kalvárií. Vydejte se silnicí přes vesnici po žluté značce, která vás dovede na rozcestí s červenou. Na rozcestníku zahnete doleva a půjdete celou trasu po červené značce. Na rozdíl od Kokořínska tady moc lidí nepotkáte, což slibuje romantický výlet i s trochou dobrodružství.

Tip:
Trasa

O projektu ČISTOU PŘÍRODOUMyslíme si, a snad souhlasíte i vy, že příroda by se měla chránit. Nedotčených míst lidmi je stále méně, o to důležitější je, abychom se je snažili zachovat i do budoucna.

Magazín samosebou.cz, který se zabývá tříděním a recyklací odpadu, se projektem Čistou přírodou hlásí k této snaze a přímo ji podporuje. Třídění a recyklace odpadu šetří zdroje a přírodu a tím přispívá i k našemu udržitelnému životnímu stylu.

Pokud se vydáte na některý z vytipovaných výletů, které jsme pro vás připravili, věříme, že v přírodě nenecháte nic, co do ní nepatří. Většinu obalů je totiž možné vytřídit a následně recyklovat, proto patří do barevných kontejnerů na tříděný odpad. To je důvod, proč jsme na všech uvedených trasách vždy označili nejbližší stanoviště, kde je možné odpad vytřídit.

Pomozte nám s tříděním odpadu a přispějte tak k ochraně životního prostředí. Stojí to přece za to!