Předchozí
Další

Vyhlídka v antickém stylu

1.70 km od startu


Odbočka modré značky vás láká k návštěvě Rytířské síně. Protože to zní poutavě, vydáte se dvě stě metrů nahoru do kopce. První, co zadýchaného výletníka zaujme, je nádherný výhled na nedaleké Jeseníky. Pak si ale všimne sloupu v antickém jónském stylu. Jako by sem nepatřil. Kolem něj navíc v pravidelném tvaru leží další betonové základy. Kde se tady na kopci vzaly? Odpověď je snadná. To si Lichtejštejnové chtěli „vylepšit“ vyhlídku z malebného návrší a postavili si palác.

Tip:
Trasa

O projektu ČISTOU PŘÍRODOUMyslíme si, a snad souhlasíte i vy, že příroda by se měla chránit. Nedotčených míst lidmi je stále méně, o to důležitější je, abychom se je snažili zachovat i do budoucna.

Magazín samosebou.cz, který se zabývá tříděním a recyklací odpadu, se projektem Čistou přírodou hlásí k této snaze a přímo ji podporuje. Třídění a recyklace odpadu šetří zdroje a přírodu a tím přispívá i k našemu udržitelnému životnímu stylu.

Pokud se vydáte na některý z vytipovaných výletů, které jsme pro vás připravili, věříme, že v přírodě nenecháte nic, co do ní nepatří. Většinu obalů je totiž možné vytřídit a následně recyklovat, proto patří do barevných kontejnerů na tříděný odpad. To je důvod, proč jsme na všech uvedených trasách vždy označili nejbližší stanoviště, kde je možné odpad vytřídit.

Pomozte nám s tříděním odpadu a přispějte tak k ochraně životního prostředí. Stojí to přece za to!