Předchozí
Další

Vyhlídka k sousedům

1.90 km od startu


Bezručova vyhlídka je pojmenovaná podle rodáka z nedaleké Opavy. Slezský básnický bard zde stejně jako dnešní návštěvníci obdivoval panorama zámku a výhledy do blízkého Polska. Dřívější název místa v kouzelné přírodě najdete vytesán na kameni. Původní německé pojmenování Kaiser Wilhelmshöhe neboli Vyhlídka císaře Viléma, připomíná návštěvu císařské výsosti v roce 1913. Kousek od tohoto kamene najdete rozcestí, kde modrou značku začíná doprovázet také žlutá.

Tip:
Trasa

O projektu ČISTOU PŘÍRODOUMyslíme si, a snad souhlasíte i vy, že příroda by se měla chránit. Nedotčených míst lidmi je stále méně, o to důležitější je, abychom se je snažili zachovat i do budoucna.

Magazín samosebou.cz, který se zabývá tříděním a recyklací odpadu, se projektem Čistou přírodou hlásí k této snaze a přímo ji podporuje. Třídění a recyklace odpadu šetří zdroje a přírodu a tím přispívá i k našemu udržitelnému životnímu stylu.

Pokud se vydáte na některý z vytipovaných výletů, které jsme pro vás připravili, věříme, že v přírodě nenecháte nic, co do ní nepatří. Většinu obalů je totiž možné vytřídit a následně recyklovat, proto patří do barevných kontejnerů na tříděný odpad. To je důvod, proč jsme na všech uvedených trasách vždy označili nejbližší stanoviště, kde je možné odpad vytřídit.

Pomozte nám s tříděním odpadu a přispějte tak k ochraně životního prostředí. Stojí to přece za to!