Předchozí
Další

Všechny melodie Moravice

2h 30min
7.40 km
Mírná


Hradec nad Moravicí od nepaměti lákal české i světové osobnosti. Není divu. Impozantní příroda v údolí řeky Moravice a na okolních svazích doslova inspiruje. Vydejte se čistou přírodou po stopách dávných českých panovníků a světoznámých hudebních skladatelů. Na rozdíl od nich se dnes do Hradce nad Moravicí dostanete docela snadno. Autem po silnici první třídy z Opavy nebo po dálnici D1, ale také autobusem či vlakem. Putování začnete na náměstí. Nenáročný dvouhodinový okruh zahájíte na modré značce, kterou v polovině vystřídá žlutá. Po krátké odbočce po značené cyklotrase se zpět vrátíte na červenou. Pokud vám zůstane trochu energie, můžete se na závěr vydat na prohlídku pohádkového zámku.

Tip:
Trasa

O projektu ČISTOU PŘÍRODOUMyslíme si, a snad souhlasíte i vy, že příroda by se měla chránit. Nedotčených míst lidmi je stále méně, o to důležitější je, abychom se je snažili zachovat i do budoucna.

Magazín samosebou.cz, který se zabývá tříděním a recyklací odpadu, se projektem Čistou přírodou hlásí k této snaze a přímo ji podporuje. Třídění a recyklace odpadu šetří zdroje a přírodu a tím přispívá i k našemu udržitelnému životnímu stylu.

Pokud se vydáte na některý z vytipovaných výletů, které jsme pro vás připravili, věříme, že v přírodě nenecháte nic, co do ní nepatří. Většinu obalů je totiž možné vytřídit a následně recyklovat, proto patří do barevných kontejnerů na tříděný odpad. To je důvod, proč jsme na všech uvedených trasách vždy označili nejbližší stanoviště, kde je možné odpad vytřídit.

Pomozte nám s tříděním odpadu a přispějte tak k ochraně životního prostředí. Stojí to přece za to!