Předchozí
Další

V MěstečkuNáměstí v Hradci nad Moravicí nese poetický název Městečko. Cihlově červenou barvu Červeného zámku tady doplňují barevné kontejnery na třídění odpadů. Pokud si v jednom z místních obchůdků cokoliv koupíte, nezapomeňte správně vytřídit obal. Pak se vydejte od rozcestí po modré značce, kterou první polovinou zámeckého parku doprovází červená a zelená. Vaše první kroky budou směřovat bránou Červeného zámku k Bílému zámku. Zatímco většinu návštěvníků fascinuje kontrast těchto dvou staveb, vám rozhodně vezme dech úchvatná příroda zámeckého parku.

Tip:
Trasa

O projektu ČISTOU PŘÍRODOUMyslíme si, a snad souhlasíte i vy, že příroda by se měla chránit. Nedotčených míst lidmi je stále méně, o to důležitější je, abychom se je snažili zachovat i do budoucna.

Magazín samosebou.cz, který se zabývá tříděním a recyklací odpadu, se projektem Čistou přírodou hlásí k této snaze a přímo ji podporuje. Třídění a recyklace odpadu šetří zdroje a přírodu a tím přispívá i k našemu udržitelnému životnímu stylu.

Pokud se vydáte na některý z vytipovaných výletů, které jsme pro vás připravili, věříme, že v přírodě nenecháte nic, co do ní nepatří. Většinu obalů je totiž možné vytřídit a následně recyklovat, proto patří do barevných kontejnerů na tříděný odpad. To je důvod, proč jsme na všech uvedených trasách vždy označili nejbližší stanoviště, kde je možné odpad vytřídit.

Pomozte nám s tříděním odpadu a přispějte tak k ochraně životního prostředí. Stojí to přece za to!