Předchozí
Další

Toulky malebným „Moravským Betlémem“

2h 37min
6.10 km
Mírná


Moravské městečko Štramberk vás okouzlí svou nezaměnitelnou atmosférou. V té se snoubí duch starodávných domů, majestátní věže Trúby a zelených kopců uzavírajících město ze všech stran. Ne nadarmo byla větší část okolí starého městečka prohlášena chráněnou přírodní památkou. Svahy kolem města totiž ukrývají bohatství, které stojí za to prozkoumat. My se vydáme po Lašské naučné stezce, která provází nejen čistou přírodou, ale také malebným historickým centrem. To si díky své unikátní scenerii vysloužilo pojmenování Moravský Betlém. A co teprve, když zapadá slunce. To se Štramberk rozzáří všemi barvami, stejně jako barevné kontejnery na třídění odpadu.

Tip:
Trasa

O projektu ČISTOU PŘÍRODOUMyslíme si, a snad souhlasíte i vy, že příroda by se měla chránit. Nedotčených míst lidmi je stále méně, o to důležitější je, abychom se je snažili zachovat i do budoucna.

Magazín samosebou.cz, který se zabývá tříděním a recyklací odpadu, se projektem Čistou přírodou hlásí k této snaze a přímo ji podporuje. Třídění a recyklace odpadu šetří zdroje a přírodu a tím přispívá i k našemu udržitelnému životnímu stylu.

Pokud se vydáte na některý z vytipovaných výletů, které jsme pro vás připravili, věříme, že v přírodě nenecháte nic, co do ní nepatří. Většinu obalů je totiž možné vytřídit a následně recyklovat, proto patří do barevných kontejnerů na tříděný odpad. To je důvod, proč jsme na všech uvedených trasách vždy označili nejbližší stanoviště, kde je možné odpad vytřídit.

Pomozte nám s tříděním odpadu a přispějte tak k ochraně životního prostředí. Stojí to přece za to!