Předchozí
Další

Tajemná jeskyně Podkova

1.40 km od startu


Vrch Třesín je doslova posypán vápencovými skalami. Ty jsou protkány puklinovými jeskyněmi. Známější Mladečské jeskyně můžete navštívit na konci dnešního okruhu. Tato opuštěná jeskyně je ale rozhodně tajemnější. I když je Podkova hluboká sotva padesát metrů, budete z ní mít zvláštní pocit. Jako by tady ti čerti opravdu byli.

Tip:
Trasa

O projektu ČISTOU PŘÍRODOUMyslíme si, a snad souhlasíte i vy, že příroda by se měla chránit. Nedotčených míst lidmi je stále méně, o to důležitější je, abychom se je snažili zachovat i do budoucna.

Magazín samosebou.cz, který se zabývá tříděním a recyklací odpadu, se projektem Čistou přírodou hlásí k této snaze a přímo ji podporuje. Třídění a recyklace odpadu šetří zdroje a přírodu a tím přispívá i k našemu udržitelnému životnímu stylu.

Pokud se vydáte na některý z vytipovaných výletů, které jsme pro vás připravili, věříme, že v přírodě nenecháte nic, co do ní nepatří. Většinu obalů je totiž možné vytřídit a následně recyklovat, proto patří do barevných kontejnerů na tříděný odpad. To je důvod, proč jsme na všech uvedených trasách vždy označili nejbližší stanoviště, kde je možné odpad vytřídit.

Pomozte nám s tříděním odpadu a přispějte tak k ochraně životního prostředí. Stojí to přece za to!