Předchozí
Další

Stromy – pamětníci dávných časů

0.10 km od startu


Stojí tady jako pamětníci dávných časů. Kdo ví, jaké mají vzpomínky na panovníky českých zemí Přemyslovce. Přemysl Otakar II., královna Kunhuta, Záviš z Falkenštejna nebo Václav II. Ti všichni se nesmazatelně zapsali do dějin tohoto místa. Stromy tady zůstaly, aby nám o tom mohly vyprávět.

Tip:
Trasa

O projektu ČISTOU PŘÍRODOUMyslíme si, a snad souhlasíte i vy, že příroda by se měla chránit. Nedotčených míst lidmi je stále méně, o to důležitější je, abychom se je snažili zachovat i do budoucna.

Magazín samosebou.cz, který se zabývá tříděním a recyklací odpadu, se projektem Čistou přírodou hlásí k této snaze a přímo ji podporuje. Třídění a recyklace odpadu šetří zdroje a přírodu a tím přispívá i k našemu udržitelnému životnímu stylu.

Pokud se vydáte na některý z vytipovaných výletů, které jsme pro vás připravili, věříme, že v přírodě nenecháte nic, co do ní nepatří. Většinu obalů je totiž možné vytřídit a následně recyklovat, proto patří do barevných kontejnerů na tříděný odpad. To je důvod, proč jsme na všech uvedených trasách vždy označili nejbližší stanoviště, kde je možné odpad vytřídit.

Pomozte nám s tříděním odpadu a přispějte tak k ochraně životního prostředí. Stojí to přece za to!