Předchozí
Další

Rožmberská brána

5.60 km od startu


Brodu jste už na dohled. Nejdřív uvidíte Rožmberskou bránu, tou projdete a podél cisterciáckého kláštera dojdete na hlavní silnici. Odtud je to do výchozího místa jen kousek, ale vy půjdete ještě kousíček dál městem, abyste neminuli kontejnery na třídění. Můžete to rovnou spojit s návštěvou městečka Vyšší Brod, které je nejjižnějším městem v ČR. Oku bude lahodit cisterciácký klášter a historické jádro je městskou památkovou zónou. Z přírody tak šup na skok za kulturními krásami. Přes nejbližší mostek překročíte řeku, vytřídíte a kolem železniční zastávky dojdete opět k už známému parkovišti.

Tip:
Trasa

O projektu ČISTOU PŘÍRODOUMyslíme si, a snad souhlasíte i vy, že příroda by se měla chránit. Nedotčených míst lidmi je stále méně, o to důležitější je, abychom se je snažili zachovat i do budoucna.

Magazín samosebou.cz, který se zabývá tříděním a recyklací odpadu, se projektem Čistou přírodou hlásí k této snaze a přímo ji podporuje. Třídění a recyklace odpadu šetří zdroje a přírodu a tím přispívá i k našemu udržitelnému životnímu stylu.

Pokud se vydáte na některý z vytipovaných výletů, které jsme pro vás připravili, věříme, že v přírodě nenecháte nic, co do ní nepatří. Většinu obalů je totiž možné vytřídit a následně recyklovat, proto patří do barevných kontejnerů na tříděný odpad. To je důvod, proč jsme na všech uvedených trasách vždy označili nejbližší stanoviště, kde je možné odpad vytřídit.

Pomozte nám s tříděním odpadu a přispějte tak k ochraně životního prostředí. Stojí to přece za to!