Předchozí
Další

Po čertech zvláštní most

1.30 km od startu


Je to vcelku klidná procházka modrou stezkou po obvodu vrchu Třesín. To až do okamžiku, kdy pěšinu přehradí kamenný most spojující dva skalní útvary. To by nebyli lidé, aby si k tomuto úkazu nevymysleli pověst. Říká se, že most postavil čert, který se zapojil do sousedské sázky. Ve skutečnosti je však tato prazvláštní kamenná stavba dílem Lichtenštejnů. Ti zde počátkem 19. století postavili kolem nedalekého zámku romantický krajinářský areál a most byl jeho součástí.

Tip:
Trasa

O projektu ČISTOU PŘÍRODOUMyslíme si, a snad souhlasíte i vy, že příroda by se měla chránit. Nedotčených míst lidmi je stále méně, o to důležitější je, abychom se je snažili zachovat i do budoucna.

Magazín samosebou.cz, který se zabývá tříděním a recyklací odpadu, se projektem Čistou přírodou hlásí k této snaze a přímo ji podporuje. Třídění a recyklace odpadu šetří zdroje a přírodu a tím přispívá i k našemu udržitelnému životnímu stylu.

Pokud se vydáte na některý z vytipovaných výletů, které jsme pro vás připravili, věříme, že v přírodě nenecháte nic, co do ní nepatří. Většinu obalů je totiž možné vytřídit a následně recyklovat, proto patří do barevných kontejnerů na tříděný odpad. To je důvod, proč jsme na všech uvedených trasách vždy označili nejbližší stanoviště, kde je možné odpad vytřídit.

Pomozte nám s tříděním odpadu a přispějte tak k ochraně životního prostředí. Stojí to přece za to!