Předchozí
Další

Jsou bobři dobří?

7.10 km od startu


Podél luční pěšiny se klidně vine řeka Morava. Když se přiblížíte k říčnímu korytu, zaujme vás ve vodě několik popadaných stromů. Při bližším pohledu na ohlodané kmeny zjistíte, že tuto „akci“ má na svědomí bobr evropský. Těchto mile vypadajících chráněných hlodavců zde přírodovědci napočítali na dvě stovky. Jen ti lesníci jim nějak nemohou přijít na jméno...

Tip:
Trasa

O projektu ČISTOU PŘÍRODOUMyslíme si, a snad souhlasíte i vy, že příroda by se měla chránit. Nedotčených míst lidmi je stále méně, o to důležitější je, abychom se je snažili zachovat i do budoucna.

Magazín samosebou.cz, který se zabývá tříděním a recyklací odpadu, se projektem Čistou přírodou hlásí k této snaze a přímo ji podporuje. Třídění a recyklace odpadu šetří zdroje a přírodu a tím přispívá i k našemu udržitelnému životnímu stylu.

Pokud se vydáte na některý z vytipovaných výletů, které jsme pro vás připravili, věříme, že v přírodě nenecháte nic, co do ní nepatří. Většinu obalů je totiž možné vytřídit a následně recyklovat, proto patří do barevných kontejnerů na tříděný odpad. To je důvod, proč jsme na všech uvedených trasách vždy označili nejbližší stanoviště, kde je možné odpad vytřídit.

Pomozte nám s tříděním odpadu a přispějte tak k ochraně životního prostředí. Stojí to přece za to!