Předchozí
Další

Jezero Lhota: Jadran za Prahou

2h 59min
11.30 km
Mírná


Jezero Lhota se nachází poblíž obcí Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, které jsou unikátní tím, že jsou sloučená v jeden správní celek. Výlet ovšem začíná nedaleko v Kostelním Hlavnu. Na trasu doporučujeme vyrazit pěšky nebo na kole, vyhnete se tak nutnosti parkování auta u  samotného jezera, které je v letní sezóně takřka nemožné. A nezapomeňte si přibalit plavky, protože vrchol výletu je jednoznačně osvěžující koupání! Tak jdeme na to!

Tip:
Trasa

O projektu ČISTOU PŘÍRODOUMyslíme si, a snad souhlasíte i vy, že příroda by se měla chránit. Nedotčených míst lidmi je stále méně, o to důležitější je, abychom se je snažili zachovat i do budoucna.

Magazín samosebou.cz, který se zabývá tříděním a recyklací odpadu, se projektem Čistou přírodou hlásí k této snaze a přímo ji podporuje. Třídění a recyklace odpadu šetří zdroje a přírodu a tím přispívá i k našemu udržitelnému životnímu stylu.

Pokud se vydáte na některý z vytipovaných výletů, které jsme pro vás připravili, věříme, že v přírodě nenecháte nic, co do ní nepatří. Většinu obalů je totiž možné vytřídit a následně recyklovat, proto patří do barevných kontejnerů na tříděný odpad. To je důvod, proč jsme na všech uvedených trasách vždy označili nejbližší stanoviště, kde je možné odpad vytřídit.

Pomozte nám s tříděním odpadu a přispějte tak k ochraně životního prostředí. Stojí to přece za to!